Norwegia - Na Języku Trolla

TERMIN:
4 wrzesień - 11 wrzesień
ILOŚĆ: 7 Dni
CENA: 2990 PLN + bilet lotniczy (od 199 do 799 zł)

Niepowtarzalna. Jedyna w swoim rodzaju. Tajemnicza. Fascynująca. Taka jest właśnie norweska przyroda. Wdzierające się w głąb lądu morze w otoczeniu gór stanowi widok niezwykły. Majestatyczne, wijące się, szmaragdowe fiordy, do których stromo opadają kilkuset metrowe stoki. Zachwyca soczysta zieloność zboczy, przeplatana z ziemistą surowością skał. A kolorytu krajobrazowi dodają maleńkie, samotne farmy, umiejscowione pośrodku lasu albo zbocza góry. Ośnieżone szczyty, lodowce oraz niezliczone ilości imponujących wodospadów są dopełnieniem zjawiskowej norweskiej natury.

• Wyjazd dla osób aktywnych, preferujących wędrówki z plecakiem i przygotowanych kondycyjnie do 5-6h marszu w ciągu dnia po szlakach trekkingowych Norwegii. Lubiących biwakować w namiotach, w samym sercu natury.
• Trolltunga – zjawiskowy widok ze skały, z charakterystycznym kształtem przypominającym język trola.
• Kjeragbolten – zaklinowany pomiędzy dwoma skałami głaz, z imponującym widokiem na błękitne wody Lysefjorden.
• Preikstolen – klif zakończony wierzchołkiem w kształcie płaskiej półki skalnej.
• Haugesund – niewielkie, spokojne miasteczko, w którym znajduje się nieduży port morski.
• Stavanger – wąskie, brukowane uliczki z małymi, białymi drewnianymi domami, przystrojone różnobarwnymi kwiatami, są ozdobą bajkowego starego miasta.
preikestolen_istock_forsidejpgmax_width_1jpg

Program

Dzień 1 

Przelot z Gdańska do Haugesund. Odwiedzimy punkt widokowy na wzgórzu Steinsfjellet, z którego roztacza się panorama na miasteczko i nabrzeże. Następnie udamy się na nocleg na pole biwakowe.

Dzień 2 Nocleg na Języku Trolla

W godzinach porannych udamy się w kierunku Języka Trolla, w trakcie przejazdu zobaczymy kilka wspaniałych wodospadów m.in. Langfoss i Latefossen. Następnie rozpoczniemy nasz 5h trekking aby dotrzeć do Trolltungi, skały o charakterystycznym kształcie znajdującej na wysokości ok. 1100 m. Zostaniemy tam na nocny biwak, aby rozkoszować się wspaniałym widokiem na jezioro Ringedalsvatnet. Trekking trwał będzie około 5-6h. Dystans do przejścia, to około 13 km. Podejścia 850 m., zejścia 90 m.

Dzień 3 W drodze do Lysefiorden

Po porannym śniadaniu, schodzimy z Trolltungi na parking (trekking 4h) i udajemy się w kierunku góry Kjerag położonej nad fiordem Lysefiorden. Po drodze podziwiać będziemy piękno surowej, nieokiełznanej, norweskiej natury i w godzinach wieczornych dotrzemy do campingu, aby spędzić tam noc. Trekking trwał będzie około 4-5h. Dystans do przejścia, to około 13 km. Podejścia 90 m., zejścia 850 m.

Dzień 4 Trekking na Kjeragbolten

W godzinach południowych docieramy do miejsca, w którym rozpoczniemy nasz trekking (około 2-3h) na górę Kjerag. Jej najwyższy punkt znajduje się na wysokości około 1110 metrów. Następnie udamy się do położonego w jej północnej części uskoku z przepaścią sięgającą 984 m. Rozciąga się z tego miejsca imponujący widok na błękitne wody Lysefjorden. Tuż obok znajduje się Kjeragbolten, zaklinowany pomiędzy dwiema skałami głaz o objętości 5 m³. Rozbijemy tu obozowisko i zostaniemy na noc. Trekking trwał będzie około 2-3h. Dystans do przejścia, to około 5 km. Podejścia 520 m., zejścia 110 m.

Dzień 5 Preikstolen - Noc na skalnej półce

W godzinach porannych schodzimy na parking (trekking 2h) i udajemy się na Preikstolen. Miejscowi mówią na to miejsce Hyvlatonnå (dosł. ambona) – klif o wysokości 604 m, położony nad Lysefjordem. Bezpośrednio na szczyt wiedzie pagórkowata droga o różnicy poziomu 350 m i długości około 4 km. Piesza wycieczka zajmuje około 2 godzin. Płaska powierzchnia wierzchołka o wymiarach 25 na 25 metrów, jest jedną z największych atrakcji tego regionu. Powstała najprawdopodobniej ok. 10 tysięcy lat temu w wyniku pęknięcia skał. Zostaniemy tu na noc aby cieszyć się zjawiskowym widokiem okolicznych fiordów. Trekking trwał będzie około 2h. Dystans do przejścia, to około 4 km. Podejścia 350 m.

Dzień 6 Popołudnie w mieście portowym Stavanger

W godzinach porannych pojedziemy do Stavanger - miasta portowego założonego w 1125 roku. Niegdyś funkcjonowało w mieście kilkadziesiąt zakładów produkujących konserwy i przetwarzających ryby. W najstarszej części miasta (Gamle Stavanger) znajduje się Muzeum Konserw (Norsk Hermetikkmuseum) oraz katedra romańska z przełomu XI i XII w. Spędzimy tutaj noc na kempingu.

Dzień 7 Relaks na plaży Karmoy i wylot

W godzinach porannych wyruszamy na lotnisko Haugesund. Wcześniej jednak dotrzemy na urokliwą plażę Karmoy aby zrelaksować się i odprężyć. Po południu wylatujemy do Gdańska.

Wyjazd dla osób aktywnych, preferujących wędrówki z plecakiem i przygotowanych kondycyjnie do 5-6h marszu w ciągu dnia po szlakach trekkingowych Norwegii. Lubiących biwakować w namiotach, w samym sercu natury.

Warunki

Cena obejmuje:
• Transport (bus),
• Zakwaterowanie: 3 noclegi na polach namiotowych,
  (zapewniamy komfortowe i profesjonalne namioty)
• Opiekę polskiego przewodnika
• Ubezpieczenie: KL, NW, BP
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN

Cena nie obejmuje:
• Biletu lotniczego (od 199 zł do 799 zł)
• Wyżywienia (ok. 15-50 EUR/dzień)
• Dodatkowych opłat na polach namiotowych (prysznic, kuchnia, pralka, suszarnia) - ok. 1,5-5 EUR

TERMIN:
21 czerwiec 2018 - 27 czerwiec 2018
12 lipiec – 18 lipiec 2018
ILOŚĆ: 7 Dni
CENA: 2990 PLN + bilet lotniczy (od 199 do 799 zł)

Liczba uczestników: 4 - 8 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1000 PLN

ABY OTRZYMAĆ WIĘCEJ INFORMACJI SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

info@eskapadatravel.pl
http://www.facebook.com/eskapadatravel